O nas

 

WOŁOWINA Z BORÓW DOLNOŚLĄSKICH

 

              Nasza wołowina pochodzi z własnej hodowli bydła rasy Highland Cattle, którą prowadzimy od roku 2010. Jest to hodowla ekologiczna położona w całości na obszarze Natura 2000. Obszar ten dzięki swojemu położeniu jest wyjątkowo spokojny, czysty i nieskażony przez żaden przemysł. 

 

 

        

 

 

 

Nowa jakość wołowiny

     Lokalizacja, przestrzeń, oraz specyficzny sposób prowadzenia hodowli sprawia iż nasze stado żyje w całkowicie naturalnych i bezstresowych warunkach.

     Najważniejszym czynnikiem wyróżniającym wołowinę pozyskaną w ten sposób, poza jej wyjątkowym smakiem i ilością wartości odżywczych, jest również minimalna zawartość szkodliwych azotanów, które to występują w nadmiarze w mięsie pozyskiwanym od zwierząt hodowanych w bardziej nowoczesny sposób.

     Zwierzęta pochodzące z naszej hodowli rosną wolniej i do uzyskania odpowiedniej wagi potrzebują minimum trzech lat. Więcej o samej hodowli można znaleźć na stronie www.szkockiekrowy.pl

 

    Rasa która hodujemy, czyli Highland Cattle, to najstarsza zarejestrowana rasa bydła. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą już z XI wieku. Charakteryzuje je długa, pokrywające całe ciało, okrywa włosowa, która pełni naturalną izolację termiczną. Dzięki temu mięso pozyskiwane z tej rasy jest praktycznie całkowicie pozbawione tłuszczu okrywowego. Gwarantuje to niską zawartość cholesterolu  i wybitną jakość mięsa. Duża ilość ruchu na świeżym powietrzu na naturalnych pastwiskach bogatych w zioła, procentuje niezwykła smakowitością mięsa. 

 

Nigdy nie używaliśmy żadnych sztucznych nawozów a nasze zwierzęta żywią się wyłącznie tym na co same mają w danej chwili ochotę i jedynie zimą dokarmiane są sianem. Każda sztuka ma do dyspozycji 1 hektar pastwiska.

Highland Cattle

SKLEP

-WOŁOWINA-

HIGHLAND

 

Znajdź nas na social mediach